Причина
Чорні точки або, як називає їх косметолог О.Тукачова, відкриті комедони – прояв вугрової хвороби акне. Вони виникають через закупорку проток сальних залоз. На поверхні утворилися пробки окислюються, набуваючи темний відтінок, і виходять “крапки”. Найчастіше від них страждає Т-зона (лоб, ніс, підборіддя), схильна до жирності. Крім підвищеного вироблення шкірного сала і бактерій, на появу чорних крапок впливають недостатнє відлущування і очищення епідермісу, неграмотно підібрана косметика, неправильне харчування і гормональний дисбаланс, стреси.
Рішення №1 — в дома
Про необхідність вмиватися двічі на день і не лягати спати з макіяжем Ви, звичайно, прекрасно знаєте. Але цього недостатньо для того, щоб пори були чистими. Раз в тиждень розпарюють особа під теплим душем і використовуйте очищаючі смужки для Т-зони. Не забувайте і про маски для обличчя: з покупних ефективні глиняні (вони регулюють вироблення шкірного сала) і кислотні (освітлюють і розчиняють чорні точки). Важливу роль відіграє відлущування мертвих клітин, які можуть забивати пори: для цього згодяться пілінги, скраби і маски-плівки.
Подібні процедури можна проводити щодня: одного-двох разів на тиждень буде достатньо. Існують і домашні рецепти від чорних крапок. Наприклад, маски з яйця (збийте білок разом з лимонним соком, нанесіть на 20 хвилин, змийте водою) і вівсянки (сміливі пластівці в блендер, розведіть їх молоком, додайте кілька крапель олії виноградних кісточок, тримайте на шкірі півгодини). За принципом покупних очищувальних смужок для носа працює желатиновая маска: змішайте подрібнену пігулку активованого вугілля з 1 ч.л. води і 1/2 ч.л. харчового желатину, підігрійте в мікрохвильовці 10 секунд, нанесіть на проблемні ділянки. Через 20 хвилин, коли суміш застигне, зніміть її, як плівку. Чорні точки залишаться на ній.
Рішення №2 – в салоні
Найпопулярніша процедура, що рятує від чорних крапок, – чистка обличчя. Вона буває ультразвукової (видалення комедонов за допомогою ультразвукового скребка), механічною (ручний), атравматичного (нанесення очищає хімічного складу), вакуумної (очищення пір під тиском).
В якості підтримуючого догляду гарні різні пілінги (їх проходять курсом від 5 до 10 разів) – хімічні або абразивні (з отшелушивающим частинками).
У найскладніших випадках дерматологи можуть порадити лазерну шліфовку і різні ін’єкції, що регулюють вироблення себума на певних ділянках шкіри.
Профілактика
Мінімізувати поверхневе забруднення шкіри – Ваша першочергова задача, тому зайвий раз не чіпайте обличчя руками. Раз в день протирайте мобільник спиртової серветкою, інакше він стане інкубатором для злісних бактерій, готових переселитися на шкіру, як тільки Ви притиснете телефон до щоки. Чи не видавлюйте чорні точки самостійно: ушкоджуючи епідерміс, Ви порушуєте імунну систему шкіри і можете занести інфекцію, яка викличе поширення акне. Буде добре, якщо Ви переглянете систему харчування: гостре, смажене, борошняне і солодке впливають не тільки на охоплення Вашої талії, але і на кількість відкритих комедонів. Включіть в раціон морепродукти, фрукти, овочі і крупи (вівсянку, гречку, булгур) – і стан шкіри обов’язково покращиться. Вибирайте косметику для проблемної шкіри, шукайте на упаковці слово “Некомедогенний”.
Специально для модного журнала о красоте, здоровье, отношениях и уюте в доме www.stilnos.com
Оставить комментарий